Odsłony: 9667

LOTNISKA - RANKING Z ROKU 2014

Latamy coraz częściej i coraz dalej. Dla niektórych z nas lotniska  to prawie drugi dom. Normalne, że jedne z nich lubimy bardziej, a inne mniej. Które z nich oceniane są najlepiej, a które najgorzej?

Czytaj więcej...
Odsłony: 4875

LOTNICZY SLANG

Tym, co znają angielski na pewno na lotnisku jest łatwiej. Tym którzy nie znają, sugerujemy nauczenie się podstawowych zwrotów przydatnych przy samolotowych podróżach.

Czytaj więcej...
Odsłony: 11068

PORADNIK DLA TYCH, CO NA LOTNISKACH CZUJĄ SIĘ NIESWOJO

Podróż czarterowym samolotem startującym z polskiego lotniska, nie stanowi zwykle problemu. Jeśli jednak mamy dolecieć gdzieś na drugi koniec świata, po drodze zmieniając samoloty i lotniska, to już może być wyzwanie pełne różnych niespodzianek.

Czytaj więcej...
Odsłony: 77801

PRZEPISY CELNE CZYLI CZEGO LEPIEJ NIE PRZYWOZIĆ

Zakazana figurka Buddy, wizja aresztu za pomarańczę, potężna kara finansowa za popularną w Azji wódkę z zatopionym w butelce wężem… Dla celnika nie ma tłumaczenia, że czegoś „nie wiedzieliśmy”, albo że w kraju w którym byliśmy, dana rzecz jest zupełnie legalna

Czytaj więcej...
Odsłony: 14086

TANIE LINIE

Nie licz, że za przelot samolotem zapłacisz złotówkę - to chwyt reklamowy. Prawdą jednak jest, że przy odrobinie szczęścia i podróżniczej wiedzy za przelot zapłacisz mniej niż za przejazd pociągiem lub autobusem.

Czytaj więcej...
Odsłony: 13723

NADBAGAŻ W SAMOLOCIE

Ile kilogramów bagażu możemy zabrać decyduje przewoźnik. Zazwyczaj w przypadku toreb oddawanych do luków jest to 20 kg. Co nam grozi jeśli przekroczymy normę?

Czytaj więcej...
Odsłony: 5614

ZMIANY STREF CZASOWYCH

Dzięki samolotom przenosimy się daleko, a zarazem szybko. W błyskawicznym czasie przeskakujemy przez różne strefy klimatyczne i czasowe. Nasze organizmy nie zawsze nadążają za zmianami. Niedomagania z tym związane na Zachodzie nazywane są jako "Jet Lag"

Czytaj więcej...
Odsłony: 17269

PROGRAMY FREQUENT FLYER

Często podróżujesz samolotami? W takim razie masz szansę na darmowe bilety,  prawo zabrania większego bagażu, korzystanie z luksusowej poczekalni, prezenty rzeczowe  i inne bonusy

Czytaj więcej...
Odsłony: 5477

OVERBOOKING

Czy możemy mieć bilet na samolot i nie polecieć? Niestety tak! Jakie są wówczas prawa pasażera? Komisja Transportu i Turystyki Unii Europejskiej określa je w stosownych dokumentach.

Czytaj więcej...
Odsłony: 8307
ZAGUBIONE BAGAŻE

Hala przylotów. Kolejni pasażerowie odbierają swój bagaż, a twojego jak nie ma, tak nie ma. W końcu taśma transportowa staje i dociera do Ciebie, że dalsze czekanie jest bezsensowne. Co w takiej sytuacji powinieneś zrobić?

Czytaj więcej...
Back to top