Nagrody, osiągnięcia
Odsłony: 11595


Nie realizuję swoich pasji dla nagród, ale nie powiem, miło jeśli ktoś docenia to co robię, albo przynajmniej zauważa projekty, które z wielkim zapałem realizuję.


Szczerze mówiąc to nawet nie pamiętam wszystkich swoich nagród. Wcale nie zamierzałam się nimi chwalić, ale przekonano mnie, że w obecnych czasach pisanie o tym co się osiągnęło jest przyjęte, a wręcz pożądane. Skoro tak to wymienię te, które dały mi szczególnie dużo frajdy. Są wśród nich nagrody podróżnicze, dziennikarskie, sportowe, różne – totalny miks.

* 2018 ? chyba?) - brązowy Krzyż Zasługi RP

* 2016  r. - Nagroda Magellana za najlepszy poradnik podróżniczy  (książka "Z plecakiem przez świat")

*
2014 r. - w ramach wręczanych na warszawskich Targach Książki Nagród Magellana (konkurs na najlepsze publikacje turystyczno-podróznicze minionego roku):

- Nagroda Specjalna za - jak głosi napis na specjalnej statuetce - "za wytrwałe kreowanie mody na podróżowanie"

- dodatkowo: wyróżnienie za dwie ostatnie książki: "Kurs Czukotka" wyd. National Geographic oraz "Everest. Góra Gór" wyd. Bezdroża.

 

 

magellany.jpg kolos-male.jpg* 2012 r. - wyróżnienie na „Kolosach” w kategorii żeglarstwo za arktyczny rejs na Czukotkę


* 2012 r. – nominacja do „Travelerów National Geographic" w kategorii „Podróż Roku” - za rejs na Czukotkę


* 2012 r. – I miejsce w kategorii „Extreme” i nagroda Stanisława Szwarc Bronikowskiego na Festiwalu Media-Travel – za rejs na Czutkotkę


* 2012 r. - nagroda im. Leonida Teligi za najlepszą książkę żeglarską roku 2011 (chodziło o „Kurs Czukotka”)

 

 teliga1.jpg nagroda10.jpg* 2011 r.  - II nagroda Rejs Roku za rejs przez Przejście Północno-Zachodnie (nagroda dla całej załogi „Solanusa” prowadzonego przez kpt. Bronisława Radlińskiego)


* 2010 r. - przyznawana przez Ministerstwo Turystyki Chorwacji nagroda „Złotego Pióra” za najlepszy tekst dziennikarski na temat tego kraju


* 2006 r. - I miejsce w „Biegu Tissota” (bieg na orientację po górach) – tu muszę wspomnieć, że to najbardziej użyteczny z różnych moich pucharów – wykonany z grubego szkła świetnie nadaje się do kiszenia ogórków małosolnych :-)


* 2004 r. – nagroda Rejs Roku i Srebrny Sekstant za rejs na „Starym” wokół Przylądka Horn i dotarcie do polskiej stacji antarktycznej – nagrodę otrzymał Jacek Wacławski jako kapitan, ale w końcu byłam w jego załodze!


* 2004 r.  – Kolos w kategorii żeglarstwo dla naszej załogi z jachtu „Stary” za rejs wokół Hornu

* 2003, 2004 r. - puchary i medale za różne zwycięstwa w różnych zawodach motolotniowych – to jednak zasługa Alka Chęcińskiego, w którego załodze latałam, a który w tamtym czasie był motolotniowym Mistrzem Świata.


 

 

Back to top