Image
Image
Image
Image
Image
W górach Ruwenzori

 UGANDA

Opis trekingu i wspinaczki w górach Ruwenzori, których najwyższy szczyt - Mt Margherita (5109 m n.p.m.) to trzeci co do wysokości szczyt Afryki, dużo trudniejszy od popularnego Kilimandżaro. Najciekawsza w Ruwenzori jest jednak roślinność - to właśnie był główny powód wpisania Parku Narodowego Ruwenzori na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W sercu Afryki - cz. II

DZIENNIK Z WYPRAWY DO RWANDY, UGANDY, BURUNDI PO RAZ DRUGI - JESIEŃ 2009

Pierwsza część wyprawy (od 18 listopada do 1 grudnia) była wyprawą z grupą (ja jako pilot) do Burundi, Rwandy i Ugandy, druga część (od 2 grudnia) to już prywatny treking i wspinaczka w górach Ruwenzori , tylko z Adasiem S.

U potomków Majów

 GWATEMALA + WYSKOK DO SALVADORU I HONDURASU

Niniejszy blog powstał podczas mojego półtoramiesięcznego pobytu w Gwatemali (wiosna 2007 r.). Pojechałam tam z zamiarem po części uczenia się hiszpańskiego, po części - podróżowania.

W sercu Afryki - cz. I

 BURUNDI - RWANDA - UGANDA + WYPAD DO KONGA

Poniższy dziennik to opis pilotowanej przeze mnie wycieczki (lipiec 2009 r.). Trasa: trudna, polecana wyłącznie tym, którzy biorą pod uwagę co znaczy prawdziwa Afryka, gdzie turystyka nie jest jeszcze przemysłem, a białych nie spotyka się zbyt często.

PORADY PODRÓŻNIKA

Moje Pasje

Blog - regiony

Image
Image
© 2022 Monika Witkowska. All Rights Reserved. Designed by grow!