Odsłony: 1283

To właśnie moja najnowsza książka, relacja z mojej wyprawy na Lhotse, czwartą co do wysokości górę świata (8516 m)

Czytaj więcej...
Odsłony: 2467

Wraz z ukazaniem się (w końcu listopada 2018 r.) III części "Gór z duszą", seria rozrosła sie do rozmiarów trylogii. Dla kogo jest ta książka? Dla miłośników gór. Zarówno tych, którzy chodzą po górach lub/i się na nie wspinają, jak i tych, którzy chcą się o nich czegoś dowiedzieć z perspektywy fotela.

Czytaj więcej...
Odsłony: 2281

Opłynięcie Przylądka Horn niektórzy porównują do żeglarskiego Everestu. Trochę to przesadzone, ale przyznaję - dla naszej 3-osobowej załogi żeglowanie w tamtejszych warunkach na zaledwie 9 metrowej łódce (w dodatku drewnianej) wcale łatwe nie było. Ale wbrew pozorom i sugestiom z okładki, wcale nie tylko o żeglowaniu jest ta książka...

Czytaj więcej...
Odsłony: 3335

Ze wszystkich książek które napisałam tę lubię najbardziej. Nie chcę mówić że jest najlepsza, bo to akurat sprawa indywidualnych upodobań. Lubię ją, bo zdobycie Everestu było jednym z najważniejszych wydarzeń mego życia.

Czytaj więcej...
Odsłony: 4344

Po co się uczyć na swoich błędach, jak można na cudzych, w tym wypadku moich? No, może niekoniecznie błędach, ale doświadczeniach...  W listopadzie 2015 r. wydawnictwo Bezdroża (Helion) wydało "Z plecakiem przez świat - vademecum podróżnika", zbiór różnych praktycznych rad, ale także anegdot i wspomnień z mojego globtroterskiego życia.

Czytaj więcej...
Odsłony: 4465

 Powiem szczerze – trochę bałam się tej książki. (wydana w marcu 2015 r. przez National Geographic). Bo to że włożyłam w nią sporo pracy i serca to jedno, ale czy się spodoba Czytelnikom, to zupełnie inna sprawa. Nie jest to książka typowo „wspinaczkowa”, ani też klasyczny reportaż – raczej zbiór różnych ciekawostek plus opis wejścia oparty na moich własnych doświadczeniach.

Czytaj więcej...
Odsłony: 7584

 Oto książki, których jestem autorką albo mam w nich swoje rozdziały. Swoją drogą "piszą się" kolejne, choć nie ukrywam, że od pisania książek wolę podróże  :)  Wsystkie te książki można kupić (wraz z dedykacją) pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Back to top