Image
Image
Image
Image
Dwa miesiące nocy

TROMSO (PÓŁNOCNA NORWEGIA)


Na GPS-ie, który „wszystko” wie, sprawdzamy wschody słońca. Najbliższy za… 6 tygodni! W położonym 350  km na północ od Koła Podbiegunowego norweskim Tromsø, od 21 listopada do 21 stycznia panuje noc polarna.

Brama do fiordów

BERGEN (ZACHODNIA NORWEGIA)

-Może wędzonego wieloryba? Albo kiełbasę z renifera lub łosia? Łosia nie, to może łososia? Na Targu Rybnym w Bergen można kupić nie tylko rybne miejscowe specjały. Dorszy, którym miasto tyle zawdzięcza, prawie nie widać.

Krzyk, łososie i Kon-Tiki

OSLO

Oslo to jedna z najmniejszych europejskich stolic – liczy ok. 600 tys. mieszkańców. Ale „małe” - znaczy „przyjazne”. Jeśli chodzi o atmosferę, bezpieczeństwo, czy łatwość poruszania się po mieście, Oslo jest idealne.

Białe pustkowie

SPITSBERGEN (SVARBALD)

„Uwaga, białe niedźwiedzie!” ostrzega znak stojący na obrzeżach Longyerbyen, największej osady na Spitsbergenie. To nie żart – od tego miejsca powinno się chodzić z bronią.

Nie drażnić Trolli!

PODRÓŻ PO NORWEGII

Trolle to poniekąd symbol Norwegii. Brzydkie, szczerbate, acz sympatyczne kreatury o  długim nosie, są dosłownie wszędzie (a już najwięcej ich w sklepach z pamiątkami). Na słynnej z ostrych zakrętów, a zarazem stromej Drodze Trolli stoją nawet znaki „Uwaga, Trolle!”. 

Blog - regiony

Image
Image
© 2022 Monika Witkowska. All Rights Reserved. Designed by grow!