Image
Image
Image
Image
Od Erazma do Europortu

ROTTERDAM (HOLANDIA)


Jest największym portem Europy. Nowoczesny, elegancki i jak na port przystało – kosmopolityczny. Jeśli już mieliśmy okazję poznać Amsterdam, koniecznie też odwiedźmy zupełnie inny w charakterze Rotterdam. Swoją drogą to miasto „siostrzane” dla naszego Gdańska.

amsterdam-rowery.jpgAMSTERDAM (HOLANDIA)

W Amsterdamie rowery są wszędzie. Przyjmuje się, że na ok. 730 tys. mieszkańców przypada ponad 600 tys. jednośladów!  W obrębie miasta wyznaczono 400 km ścieżek rowerowych, działa też 140 specjalizujących się w rowerach sklepów. Nic dziwnego, że my też postanowiliśmy poddać się miejscowym trendom - poznawaliśmy "Wenecję Północy" ambitnie przez nią pedałując.

Przez pola i kanały

FRYZJA (HOLANDIA)

Ale dziwna flaga - stwierdzam na widok łopocącej na wietrze bandery z niebieskimi pasami i siedmioma sercami. Jakimi sercami? - dziwi się siwowłosy kapitan. To flaga Fryzji, a te czerwone sercowate kształty to liście popularnej tutaj lilii wodnej.

Poniżej morza

 HOLANDIA

  "Bóg stworzył ziemię, ale Holendrzy stworzyli Niderlandy" mówi się o tym zakątku Europy. Jest to w pełni uzasadnione - niemal 1/5 powierzchni Holandii to tereny odebrane morzu.

Blog - regiony

Image
Image
© 2022 Monika Witkowska. All Rights Reserved. Designed by grow!