Image
Image
Image
Image
Kolumb, rum i cygara

 DOMINIKANA

Położona w archipelagu Wielkich Antyli Hispaniola to druga co do wielkości wyspa Karaibów. W jej zachodniej części leży biedne, francuskojęzyczne Haiti (nie mylić z Tahiti), natomiast większa, wschodnia część to hiszpańskojęzyczna Dominikana (nie mylić z  niedaleką Dominiką), wakacyjny raj spragnionych słońca turystów.

U Majów spod wulkanów

GWATEMALA

Na wielkim kamieniu leżą kacze dzioby, obok wyryto  tajemnicze znaki. Ubrana kolorowo Indianka rozpala małe ognisko – to szamanka, która przy pomocy dymu komunikuje się z bogami.

Gwatemalska Semana Santa

WIELKANOC PO LATYNOSKU

W czasie Semana Santa, jak po hiszpańsku nazywa się Wielki Tydzień,  słynna z kolorowych domów i kolonialnej zabudowy gwatemalska Antigua przeżywa najazd turystów. Wszyscy chcą zobaczyć ulice zamienione w kwiatowe dywany. Ich żywot jest krótki – po przejściu procesji po układanych przez wiele godzin wzorach nie ma śladu.

Nad Słodką Rzeką

GWATEMALA

Do Livingston, gwatemalskiego miasteczka na wybrzeżu Atlantyku, nie da się dojechać samochodem. Po prostu nie prowadzą do niego żadne drogi. Można jedynie dopłynąć.

Hiszpański po gwatemalsku

WYJAZDY JĘZYKOWE - GWATEMALA

Najlepszy sposób na naukę języka to wyjazd do kraju gdzie się w nim mówi. Fanom hiszpańskiego polecam Gwatemalę. Tamtejsze szkoły są nie tylko bardzo efektywne, ale i tanie.

Gwiazdy nad zatoką

ACAPULCO (MEKSYK)

Pół wieku temu była to spokojna, nikomu nieznana wioska rybacka. Dzisiaj Acapulco jest jednym z najsłynniejszych nadmorskich kurortów świata, z rezydencjami milionerów i gwiazd showbiznesu.

Róże na ugorze

KULT MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE (MEKSYK)

Ciemnoskóra Matka Boska ubrana w niebieskie szaty to patronka nie tylko Meksyku, ale całej Ameryki Łacińskiej. Nawet ci, którzy nie są katolikami przyjeżdżają by ją zobaczyć

Blog - regiony

Image
Image
© 2022 Monika Witkowska. All Rights Reserved. Designed by grow!