Image
Image
Image
Image

 

chile-ogolnie gory.jpgNARTY W CHILE

Czy można jeździć na nartach praktycznie przez okrągły rok? Oczywiście! I nie chodzi wcale o lodowce, których w Europie trochę mamy. Kiedy u nas o śniegu możemy tylko pomarzyć, alternatywą może być przeniesienie się na półkulę południową. Na przykład do Chile.

 

chile - na atacamie.jpgATACAMA (CHILE)

-Wstawaj, jesteśmy w San Pedro! - po całonocnej podróży autobusem kierowca ledwo może mnie dobudzić. -Ale dziura! - myślę przecierając oczy. Nawet dworca autobusowego z prawdziwego zdarzenia nie ma. Dookoła nic, tylko pustynia. Ale to przecież właśnie ona, Atacama, najbardziej sucha pustynia świata, mnie tu przyciągnęła.

 

wwlk-szereg z kapeluszami2.jpgWYSPA WIELKANOCNA (CHILE)

Jeśli ktoś mnie zapyta o niezapomnianą noc, nie będę miała wątpliwości - spędziłam ją w śpiworze rozłożonym na plaży Anakena na Wyspie Wielkanocnej. Sama, tylko z gwiazdami, szumem oceanu i wznoszącymi się nade mną tajemniczymi posągami.


punta arenas - widok ogolny.jpg PATAGONIA (CHILE)

"Varsovia - 14 047 km"  informuje drogowskaz na słupie pokazującym dystans do różnych miejscowości. Dużo bliżej stąd do Bieguna Południowego - "tylko" 4110 km. Bądź co bądź Punta Arenas  to już niemal kraniec Ameryki Południowej.

Blog - regiony

Image
Image
© 2022 Monika Witkowska. All Rights Reserved. Designed by grow!