Image
Image
Image
Image
Denali, czyli Wielka

MT McKINLEY / DENALI (USA-ALASKA)
Alaskańczycy są z niego dumni. Mają powód - znajdujący się na terenie ich terytorium Mt McKinley, czyli inaczej Denali, to nie tylko najwyższa góra USA, ale całej Ameryki Północnej, jeden ze szczytów Korony Ziemi

Przystanek Alaska

BARROW (PÓŁNOCNA ALASKA)

Wokół domów leżą kręgi wielorybów i rogi karibu, przy głównej ulicy miasteczka stoją znaki „Uwaga, śnieżne skutery!”. Latem śniegu tu nie ma, za to czasem pojawiają się polarne niedźwiedzie. Gdzie tak jest? W Barrow, najbardziej na północ wysuniętym miasteczku nie tylko Alaski, ale całych Stanów Zjednoczonych.

Dojść do dna

WIELKI KANION KOLORADO

Indianie znali go od tysiącleci. Biali ludzie po raz pierwszy zeszli na jego dno dopiero trzy wieki temu. Dzisiaj nad krawędzią Grand Canyonu staje co roku ok. 5 mln turystów. Większość z nich jednak podziwia ten cud natury tylko z góry - do koryta rzeki dochodzą tylko nieliczni.

Kawałek Wielkiego Jabłka

NOWY JORK

Jednym Manhattan się podoba, innym nie. Jedni są nim zafascynowani, inni zmęczeni, przytłoczeni. Są tacy, którzy marzą o życiu tutaj, ale nie brak też i tych, którzy nie mogą zrozumieć, jak w takim "mrowisku" można wytrzymać.

 

trek-ekipa na aucie.jpgTREK AMERICA - DZIENNIK PODRÓŻY
(ZACHODNIE STANY USA)

Jeśli jesteś typem delikatnej "księżniczki" (lub księcia), nie jest to wycieczka dla ciebie. Nie dość, że płacisz, to jeszcze musisz rano wstawać, pełnić dyżury przy gotowaniu lub zmywaniu, spisz w namiocie, który trzeba samodzielnie rozstawić, a na dodatek może okazać się, że w grupie nie będzie nikogo, kto mówi w twoim rodzimym języku... Ale przecież to właśnie odróżnia wyprawy amerykańskiej firmy Trek America od ekskluzywnej wycieczki organizowanej przez typowe biuro podróży.

Blog - regiony

Image
Image
© 2022 Monika Witkowska. All Rights Reserved. Designed by grow!