Image
Image
Image
Image
Islamsko-rzymski mix

KONSTANTYNA I OKOLICE (PÓŁNOCNY-WSCHÓD ALGIERII)

Trudno przyjechać do Algierii i nie zahaczyć o Algier. Zazwyczaj traktuje się go jednak jako przystanek w drodze na Saharę, bo właśnie pustynia stanowi główny magnes dla turystów. Nie znaczy to jednak, że na północy nie ma nic do oglądania.

Czas na Algierię

ALGIERIA

Polscy turyści jakby zapomnieli o Algierii. Tymczasem to jeden z najbardziej fascynujących krajów basenu Morza Śródziemnego! Dużo tam do oglądania, jednak największym atutem są ludzie - uczynni, gościnni i bardzo barwni.

Banan na szczęście

BURUNDI
Afrykańskie Burundi to chyba jedyne państwo, w którym nie istnieją biura podróży, nie można kupić pocztówek i praktycznie nie ma sklepów z pamiątkami. Powód? Po prostu nie ma turystów!

Słonie i larwy z kraju pula

PARK NARODOWY CHOBE (BOTSWANA)
Z tej strony rzeki macie Botswanę, z drugiej Namibię, a przed sobą stado hipopotamów…- informuje kapitan łodzi. Będący rodowitym Botswańczykiem chłopak wożąc turystów na wodne safari zarabia na swoje studia przyrodnicze. Rozumie, że parki narodowe to jedno z największych (obok diamentów) bogactw jego kraju. Chobe, w którym jesteśmy, jest jednym z nich

Delta jak patelnia

BOTSWANA
 „Największa na świecie delta na wodach wewnętrznych” – dźwięczy mi w pamięci formułka wyuczona na lekcjach geografii. Nie mogę uwierzyć, że wielkie rozlewiska nad którymi przelatuję, to właśnie znajdująca się w Botswanie słynna Delta Okawango

Pustynny Róg Afryki

DŻIBUTI
Położone we Wschodniej Afryce, niewielkie powierzchniowo Dżibuti (mniejsze od województwa lubelskiego!), nie jest mekką turystów. Powód? Nie dlatego, że nie ma tu nic ciekawego, ale dlatego, że po prostu mało kto o nim wie

egipt-morze i gory.jpgSZARM EL-SZEJK, DAHAB (EGIPT)

"Nie ma, nie ma wody na pustyni..." - śpiewała Kora. Na suchym, w dużej części bezludnym Synaju, rzeczywiście jej brak, ale wokół jest przecież Morze Czerwone i zaliczane do najpiękniejszych na świecie rafy koralowe. Najlepsze możliwości ich poznania stwarzają dwie nadmorskie miejscowości Szarm El-Szejk oraz Dahab.

Feluki na Nilu

ASUAN (EGIPT)

Są widoki, których się nie zapomina. Na przykład feluki - tradycyjne egipskie łodzie żaglowe pływające o zachodzie słońca po Nilu, mające w tle pustynne wzgórze z klasztorem św. Szymona. Już dla tego jednego obrazu warto przyjechać do Asuanu.

Wielki Błękit po egipsku

SZARM EL-SZEJK, DAHAB (EGIPT)

"Nie ma, nie ma wody na pustyni..." - śpiewała Kora. Na suchym, w dużej części bezludnym Synaju, rzeczywiście jej brak, ale wokół jest przecież Morze Czerwone i zaliczane do najpiękniejszych na świecie rafy koralowe. Najlepsze możliwości ich poznania stwarzają dwie nadmorskie miejscowości Szarm El-Szejk oraz Dahab.

ETIOPIAharar-bramywww.jpg

Jakie to uczucie, kiedy stajemy oko w oko z dziką hieną? Jak smakuje najlepsza etiopska kawa? Czy liście rośliny zwanej czatem rzeczywiście mają halucynogenne działanie? Aby to sprawdzić, trzeba odwiedzić etiopski Harar.

W kraju dobrze strzeżonej Arki

ETIOPIA

Czy faktycznie Arka Przymierza przechowywana jest w Etiopii? Etiopczycy święcie wierzą że tak. Zobaczyć jej jednak nie można, podobnie jak nie ma pewności, czy faktycznie znajdują się w niej autentyczne mojżeszowe tablice z dziesięciorgiem przykazań.

Kurz, Rów i flamingi

PARK NARODOWY JEZIORA NAKURU (KENIA)
Główny powód przyjazdu do Kenii to dla większości turystów safari. Wśród 23 kenijskich parków narodowych Jezioro Nakuru jest jednym z mniejszych,  ale pod wieloma względami – szczególnym. Biorąc pod uwagę jego przyrodnicze wartości zaliczono go do dwóch w tym kraju parków prestiżowej kategorii Premium.

Blog - regiony

Image
Image
© 2022 Monika Witkowska. All Rights Reserved. Designed by grow!