Odsłony: 8461

 DOMINIKANA

Położona w archipelagu Wielkich Antyli Hispaniola to druga co do wielkości wyspa Karaibów. W jej zachodniej części leży biedne, francuskojęzyczne Haiti (nie mylić z Tahiti), natomiast większa, wschodnia część to hiszpańskojęzyczna Dominikana (nie mylić z  niedaleką Dominiką), wakacyjny raj spragnionych słońca turystów.

Czytaj więcej...
Odsłony: 5366

GWATEMALA

Na wielkim kamieniu leżą kacze dzioby, obok wyryto  tajemnicze znaki. Ubrana kolorowo Indianka rozpala małe ognisko – to szamanka, która przy pomocy dymu komunikuje się z bogami.

Czytaj więcej...
Odsłony: 4562

WIELKANOC PO LATYNOSKU

W czasie Semana Santa, jak po hiszpańsku nazywa się Wielki Tydzień,  słynna z kolorowych domów i kolonialnej zabudowy gwatemalska Antigua przeżywa najazd turystów. Wszyscy chcą zobaczyć ulice zamienione w kwiatowe dywany. Ich żywot jest krótki – po przejściu procesji po układanych przez wiele godzin wzorach nie ma śladu.

Czytaj więcej...
Odsłony: 5538

GWATEMALA

Do Livingston, gwatemalskiego miasteczka na wybrzeżu Atlantyku, nie da się dojechać samochodem. Po prostu nie prowadzą do niego żadne drogi. Można jedynie dopłynąć.

Czytaj więcej...
Odsłony: 12277

 

GWATEMALA + WYSKOK DO SALVADORU I HONDURASUNiniejszy blog powstał podczas mojego półtoramiesięcznego pobytu w Gwatemali (wiosna 2007 r.). Pojechałam tam z zamiarem po części uczenia się hiszpańskiego, po części - podróżowania.

Czytaj więcej...
Odsłony: 6866

WYJAZDY JĘZYKOWE - GWATEMALA

Najlepszy sposób na naukę języka to wyjazd do kraju gdzie się w nim mówi. Fanom hiszpańskiego polecam Gwatemalę. Tamtejsze szkoły są nie tylko bardzo efektywne, ale i tanie.

Czytaj więcej...
Odsłony: 6545

ACAPULCO (MEKSYK)

Pół wieku temu była to spokojna, nikomu nieznana wioska rybacka. Dzisiaj Acapulco jest jednym z najsłynniejszych nadmorskich kurortów świata, z rezydencjami milionerów i gwiazd showbiznesu.

Czytaj więcej...
Odsłony: 5622

KULT MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE (MEKSYK)

Ciemnoskóra Matka Boska ubrana w niebieskie szaty to patronka nie tylko Meksyku, ale całej Ameryki Łacińskiej. Nawet ci, którzy nie są katolikami przyjeżdżają by ją zobaczyć

Czytaj więcej...
Back to top