Odsłony: 8415

 

serengeti2.jpgPARK NARODOWY SERENGETI (TANZANIA)


Sawanna aż po horyzont, żadnych oznak cywilizacji, nawet zasięg telefonów komórkowych brak. Noclegi w namiotach, ze świadomością że wszędzie dookoła czai się dzika zwierzyna. W Serengeti można poczuć, co znaczy „dzika Afryka”.

 

 

Czytaj więcej...
Odsłony: 5407

 

ngorongoro2.jpgKRATER NGORONGORO I OKOLICE (TANZANIA)


Położony na północy Tanzanii Ngorongoro to jedno z najlepszych miejsc na afrykańskie safari. Wielki krater, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO to wprawdzie tylko część wielkiego rezerwatu zajmującego powierzchnię 8 tys. km kw, ale część najbardziej spektakularna.

 

Czytaj więcej...
Odsłony: 7228

 

arusza-cmentarz.jpg POLSKI CMENTARZ W ARUSZY (TANZANIA)


Coraz częściej Polacy odwiedzają Tanzanię. Cel stanowi zwykle Kilimandżaro i safari w Serengetti lub kraterze Ngorongoro. Mało kto trafia na znajdujący się na obrzeżach Aruszy... polski cmentarz!

Czytaj więcej...
Odsłony: 9756

kilimandzaro (39).jpg KILIMANDŻARO (TANZANIA)


Wyżej w Afryce wejść się już nie da. Najwyższy z kraterów Kilimandżaro, Kibo, sięga 5895 m n.p.m. Wciąż jeszcze pokrywa go lodowiec, choć przy obecnym zwariowanym klimacie - nie wiadomo jak długo. Jeśli chcesz zobaczyć słynne, wspominane przez Hemingwaya "śniegi Kilimandżaro" - spiesz się. Hemingway nigdy na Kilimandżaro wprawdzie nie był, ale Ty masz szansę…

Czytaj więcej...
Odsłony: 6814

 

Typowa łódź zanzibarskich rybakówZANZIBAR

Miejscowi mówią o niej Unguja, turyści - Zanzibar… Niewielka wyspa, położona na Oceanie Indyjskim zaledwie 40 km od kontynentalnej Afryki, przez wieki kojarzyła się niechlubnie z niewolnictwem. Teraz to mekka turystów, pragnących odpocząć po safari czy zdobywaniu Kilimandżaro.

Czytaj więcej...
Odsłony: 5512

 


tanzania - safari - auta z lwem.jpgSAFARI W KENII I TANZANII


Ambicja każdego turysty przyjeżdżającego na afrykańskie safari jest zobaczenie tzw. "Wielkiej Piątki". Tworzą ją lew, bawół, nosorożec, słoń i najtrudniejszy do wytropienia – lampart. Ja do swoich afrykańskich planów dodałam sobie jeszcze jeden punkt – dotrzeć do buszmenów. Żyjące w Tanzanii plemię przemieszcza się w buszu zadowalając się prymitywnymi warunkami życia, nie wiedząc co to pieniądze, czas, kalendarz, nie mając nawet normalnego języka.

Czytaj więcej...
Back to top