FALKLANDY/ISLAS MALVINAS
Argentyńczycy nazywają je Islas Malvinas, Brytyjczycy - Falkland Islands. Wielu turystów nie może pojąć, jak można było spowodować wojnę o taki w sumie mało atrakcyjny kawałek lądu. Mimo, że archipelag falklandzki tworzy ok. 200 wysepek, tak naprawdę liczą się tylko dwie - Falkland Wschodni i Zachodni. Z ok. 2500 mieszkańców Falklandów 2/3 mieszka w stolicy, miasteczku Port Stanley.
GRENLANDIA
Z czym mi się kojarzy grenlandzkie Disko? Z górami lodowymi, słońcem o północy i znakami „uwaga, psie zaprzęgi”. Oczywiście chodzi o Zatokę Disko, ulubione miejsce turystów odwiedzających największą wyspę świata
GRENLANDIA I ŚWIĘTY MIKOŁAJ
Święty Mikołaj to doskonały biznes. Przy okazji tzw. Mikołajek (6 grudnia) i Bożego Narodzenia - widać to szczególnie. No dobrze, ale jeśli chcielibyśmy owego dobrodzieja odwiedzić, to dokąd powinniśmy się wybrać?
Czytaj więcej...
GRENLANDIA
Grenlandzka flaga symbolicznie odzwierciedla krajobraz tej największej wyspy świata. Symbolizuje słońce, morze, pływające po oceanie lodowe góry i lądolód, który pokrywa 85 proc. tutejszej powierzchni.
REYKJAVIK I OKOLICE (ISLANDIA)
Reykjavik to najdalej na zachód położona stolica Europy i zarazem najbardziej na północ wysunięta stolica świata (nawet stolica Grenlandii- Nuuk, położona jest bardziej na południe). Jeszcze w 1806 roku żyło tu tylko 300 osób, z czego jak podają ówczesne źródła, 27 przebywało w więzieniu za publiczne pijaństwo. Teraz liczba mieszkańców przekracza 100 tys. - to prawie 40 proc. populacji wyspy.
LANZAROTE I FUERTEVENTURA (WYSPY KANARYJSKIE)
Z czym mi się kojarzą Kanary? Wcale nie z kanarkami. Z wulkanami, wielbłądami, kaktusami i… sutkiem Sophii Loren!
WYSPY KANARYJSKIE
Wbrew temu co się myśli nazwa "Wyspy Kanaryjskie", nie pochodzi wcale od kanarków. Miejscowi przewodnicy źródłosłów widzą w dzikich psach (po łacinie pies to canus), które zamieszkiwały archipelag.