"GÓRY Z DUSZĄ" - CZĘŚĆ II

Dla kogo ta książka? Dla tych, co chodzą po górach, ewentualnie się w nich wspinają, od wielu już lat, jak też dla tych, których zdobywanie gór wcale nie pociąga, ale lubią sobie o nich poczytać. Aktualnie pracuję nad kolejną, trzecią już książką w tej serii (ukaże się późną wiosną 2018 r.)

 

Kiedy półtora roku temu miała miejsce premiera wydanych przez National Geographic "Gór z Duszą", mojej książki będącej miksem własnych doświadczeń, różnorakich ciekawostek, a także informacji praktycznych, nie przypuszczałam, że za jakiś czas napiszę drugą część, o kolejnych górach. W tej pierwszej "bohater(k)ami" były Kilimandżaro, Rysy, Aconcagua, Ararat i kilka innych, w drugiej - Denali, ekwadorskie wulkany, majestatyczny Matterhorn, australijska Góra Kościuszki, najwyższy w Szkocji Ben Nevis, dzikie Ruwenzori, no i nasza rodzima i - aż sama byłam zaskoczona, że tak ciekawa - Śnieżka :).
Nie powiem, lekko z tworzeniem książki nie było, bo przy moim podróżniczym ADHD nie łatwo mi przysiąść do wielotygodniowego pisania (szczerze mówiąc przesuwałam w wydawnictwie termin wydania, ale w końcu jakoś się zmobilizowałam).

O czym przeczytacie w Górach z duszą cz. II?
- Czy wspinacze rzeczywiście boją się widma Brockenu i co wróży czarny motyl?
- Co się wydarzyło na Denali, najwyższej górze Ameryki Północnej, że omal nie straciłam tam życia?
- Jak historia nieszczęśliwej miłości przesądziła o nazwaniu najwyższej góry Australii Górą Kościuszki?
- Jak alkoholowa libacja wpłynęła na uratowanie zabytkowej kaplicy na szczycie Śnieżki?
- Dlaczego w górach Ruwenzori przed wyjściem na lodowiec mężczyźni nie powinni uprawiać seksu?
- Co łączy Snowdon, najwyższy szczyt Walii, z brodą legendarnego króla Artura?
A zresztą, co ja tu będę Wam mówić, jaka jest treść książki. Zakładam że sami przeczytacie :)

Back to top