Hits: 9018

Piszę kiedy mam czas i dostęp do internetu. Brak wpisów oznacza że albo ugrzęzłam po uszy w pracy, albo jestem gdzieś z dala od cywilizacji :).

Na zdjęciu - Przylądek Horn, który na rumuńskim jachcie "Phoenix" opłynęłam 26 stycznia 2016 r. (to po raz drugi; pierwszy raz byłam tam w 2003 r.)

Czytaj więcej...
Hits: 1251

TIMOR WSCHODNI (TIMOR-LESTE)

Jest jednym z najmłodszych państw świata. A zarazem jednym z najbiedniejszych. I choć nic nie wskazuje na to, aby szybko mu się polepszyło, tutejsi mieszkańcy w  moim rankingu gościnności plasują się na bardzo wysokim miejscu.

Czytaj więcej...
Hits: 4436

O tym jak zdobywałam McKinleya -najwyższą górę Ameryki Północnej, ale też o Alasce "turystycznej"  - spotkaniach z łosiami i niedźwiedziami, jeżdżeniu po Alasce autostopem, poznanych tam ludziach i tym, co warto zobaczyć

Czytaj więcej...
Hits: 5174

chorwacja-flaga.jpgBLOG CHORWACKI
Końcówka roku to czas różnych podsumowań. Jeśli chodzi o wyjazdy wspólne z Pawłem, nie mieliśmy wątpliwości który był najfajniejszy - letnia Chorwacja! Oboje uwielbiamy ten kraj, co roku zwiedzamy inną jego część, a że tyle tam do oglądania, zawsze są to dla nas bardzo intensywne, a zarazem zawsze udane wypady. Oto nasz blog z wyjazdu jaki zrobiliśmy na przełomie lipca i sierpnia.

Czytaj więcej...
Hits: 4970

JEMEN

Gdy mówiłam że jadę do Jemenu, znajomi pukali się w czoło! Przecież tam Al-Kaida, bazy terrorystów, niebezpiecznie, strzelają do cudzoziemców, porywają…  - nasłuchałam się. No i oto tu jesteśmy. Jak jest? Sympatycznie, no i egzotycznie, bo Jemen to jeden z najciekawszych krajów arabskich, nieskażony jeszcze masową turystyką. A jak z bezpieczeństwem? To już trudniejszy temat - zależy w jakim regionie...

Czytaj więcej...
Hits: 5070

 

Trasa: Północ Chorwacji (południe już znamy), a dokładniej: Jeziora Plitwickie, wyspy Cres, Losinj i Krk oraz mały kawałek Półwyspu Istria.

Zapraszam tutaj .Hits: 5941

 RPA-NAMIBIA-BOTSWANA-ZIMBABWE-ZAMBIA

 Przylądek Dobrej Nadziei, Wybrzeże Szkieletów, spotkanie z buszmenami i plemieniem Himba, Delta Okavango i Wodospady Wiktorii, czyli kraniec Afryki dzień po dniu.

Czytaj więcej...
Hits: 5992

 UGANDA

Opis trekingu i wspinaczki w górach Ruwenzori, których najwyższy szczyt - Mt Margherita (5109 m n.p.m.) to trzeci co do wysokości szczyt Afryki, dużo trudniejszy od popularnego Kilimandżaro. Najciekawsza w Ruwenzori jest jednak roślinność - to właśnie był główny powód wpisania Parku Narodowego Ruwenzori na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Czytaj więcej...
Back to top