Hits: 6192

jor1.jpg

JORDANIA

Jak smakuje Philadelphia? Co zobaczył Mojżesz z góry Nebo? Jak wygląda podwodny czołg? Jordania to nie tylko dwa morza i ruiny Petry.Czytaj więcej...
Hits: 4065

petra10.jpgPETRA (JORDANIA)
W 2007 roku w głośnym międzynarodowym plebiscycie w trakcie którego oddano 90 mln głosów, wybrano Nowe Siedem Cudów Świata. Jednym z nich została jordańska Petra


     

                                            

Czytaj więcej...
Hits: 4368

petra-na iglicy.jpgPETRA (JORDANIA)

Gdyby nie żył w Jordanii tylko np. we Francji, pewnie byłby słynnym wspinaczem. Ma jednak pecha, bo jest tylko biednym Beduinem. Wspina się na wszystko, na co może. Najchętniej - na zabytkowe kolumny i ściany antycznych świątyń. Mimo dużych wysokości nie używa żadnej asekuracji, wierzy wyłącznie chwytliwym palcom i bosym stopom.


 

 

Czytaj więcej...
Hits: 3305

 


podwodny czolg.jpgNURKOWANIE W JORDANII

Jordańska rafa Morza Czerwonego stanowi jedno z najlepszych nurkowych miejsc. Podwodny świat to zarówno barwne koralowce, niespotykane często gdzie indziej ryby, ale także wraki statków, a nawet zatopiony… czołg.


Czytaj więcej...
Hits: 5043

w ruinach antycznego dzerasz.jpgDŻERASZ (JORDANIA)

Najpierw zobaczyłam je na zdjęciu. Konkretnie w folderze reklamującym największe atrakcje Jordanii. Robiły wrażenie. W rzeczywistości okazały się jeszcze bardziej imponujące niż przypuszczałam. Ruiny Dżerasz to jedno z najlepiej zachowanych rzymskich miast, i to nie tylko na Bliskim Wschodzie.

 

 

Czytaj więcej...
Back to top