Hits: 4270

jemen-kawa2.jpgKAWA Z JEMENU
Aż trudno uwierzyć, że w kraju który był pierwszym w świecie eksporterem kawy do Europy trudno się napić prawdziwej małej czarnej.


Czytaj więcej...
Hits: 3946

jemen-dzambija2.jpgDŻAMBIJA (jambiya)
Tradycyjny nóż o krótkim, obustronnym ostrzu, noszony we wsuniętej za szeroki pas zakrzywionej pochwie, to jeden z symboli Jemenu.

Czytaj więcej...
Hits: 8511

jemen -zony wracajace z zakupow.jpgJEMEN
Informacje praktyczne przydatne przy organizacji wyjazdu do Jemenu. Dane z początku 2011 r.

 

 

Czytaj więcej...
Hits: 4764

jemen-widok na sane.jpgJEMEN
Jedno z jemeńskich przysłów mówi: „Sanę musisz zobaczyć bez względu na to, jak dużo czasu ci ta podróż zajmie, i jak wiele razy twój zmęczony wielbłąd padnie na kolana”. Skoro tak, to zapakowałam plecak i do stolicy Jemenu się wybrałam. Oczywiście nie na wielbłądzie, tylko samolotem.

Czytaj więcej...
Hits: 5239

 

JEMEN


Gdy mówiłam że jadę do Jemenu, znajomi pukali się w czoło! Przecież tam Al-Kaida, bazy terrorystów, niebezpiecznie, strzelają do cudzoziemców, porywają…  - nasłuchałam się. No i oto tu jesteśmy. Ja jako pilot i moja siedmioosobowa grupka. Jak jest? Sympatycznie, no i egzotycznie, bo Jemen to jeden z najciekawszych krajów arabskich, nieskażony jeszcze masową turystyką. A jak z bezpieczeństwem? To już trudniejszy temat - zależy w jakim regionie...


Czytaj więcej...
Hits: 4214

jemen-panorama miasta.jpgJEMEN

Wieżowce na pustyni? W XI wieku? Brzmi to jak opowieść z cyklu "Baśni Tysiąca i Jednej Nocy". A jednak to prawda. Sięgające nawet 9 pięter domy-wieże, budowane jedynie przy pomocy rąk, przetrwały do czasów obecnych, stanowiąc jedną z głównych atrakcji Jemenu. Nie jest to żaden zamknięty teren muzealny. Ludzie żyją w nich tak samo jak przed wiekami, może tylko trochę wygodniej.

Czytaj więcej...
Back to top