Hits: 3403
VLKOLINIEC (SŁOWACJA)

Jeśli ktoś zapyta mnie o najpiękniejsze na Słowacji miejsca, bez wahania zaliczę do nich Vlkolinec. Zabytkowy charakter wioski został doceniony poprzez wpisanie jej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Czytaj więcej...
Hits: 3696
WYSOKIE TATRY


Chcesz sprawdzić co się kryje pod hasłem „Francuska Mulda”? Nie musisz jechać wcale w dalekie francuskie Alpy. Odpowiedź znajdziesz bliżej, w Wysokich Tatrach na Słowacji.

Czytaj więcej...
Hits: 4227

"Jesienią góry są najszczersze…" - mówią słowa jednej z turystycznych piosenek. Może w ramach sprawdzenia wybierzemy się w słowackie Tatry?

To miał być pierwszy nasz rodzinny wyjazd w góry. Ekipa - zróżnicowana wiekowo i kondycyjnie. Ja, mój mąż, ojciec i brat. Na rozgrzewkę poszliśmy w Niskie Tatry, gdzie niechcący podsłuchałam rozmowę brata ze spotkanymi na szlaku turystkami. -Fajne jesienne wakacje wymyśliła ci siostra - stwierdziły dziewczyny. Mój brat nie do końca się z nimi zgodził: -Wakacje? To obóz kondycyjny! - zripostował. No cóż, rzeczywiście może przesadziłam wówczas ze zbyt ambitną trasą. Obiecałam, że wycieczka w Wysokie Tatry będzie łatwa, ale równocześnie ładna widokowo...Czytaj więcej...
Hits: 5486
WYSOKIE TATRY (SŁOWACJA)

To miał być pierwszy nasz rodzinny wyjazd w góry. Ekipa - zróżnicowana wiekowo i kondycyjnie. Ja, mój mąż, tato-emeryt i brat-pracoholik. Jako cel wybralśmy słowackie Tatry.

Czytaj więcej...
Hits: 4818
LATO NA SŁOWACJI

Gdzie spędzać letnie upały? Nie będziemy tym razem polecać ani morza, ani jezior. Wręcz przeciwnie - zachęcamy do wyjazdu do naszych południowych sąsiadów. Słowacja to świetne miejsce na aktywne, a zarazem pełne wrażeń wakacje.

Czytaj więcej...
Hits: 3192
PARK LINOWY (TARZANIA)

Mięśnie drżą z wysiłku, trudno utrzymać równowagę, a do ziemi jest dobre kilkanaście metrów. Są momenty kiedy ma się ochotę powiedzieć: "co ja tutaj robię"? Słowacka "Tarzania" to jeden z wielu europejskich parków linowych, ale zdecydowanie - jeden z  fajniejszych.

Czytaj więcej...
Back to top