Hits: 5724
TROMSO (PÓŁNOCNA NORWEGIA)


Na GPS-ie, który „wszystko” wie, sprawdzamy wschody słońca. Najbliższy za… 6 tygodni! W położonym 350  km na północ od Koła Podbiegunowego norweskim Tromsø, od 21 listopada do 21 stycznia panuje noc polarna.

Czytaj więcej...
Hits: 5560
BERGEN (ZACHODNIA NORWEGIA)

-Może wędzonego wieloryba? Albo kiełbasę z renifera lub łosia? Łosia nie, to może łososia? Na Targu Rybnym w Bergen można kupić nie tylko rybne miejscowe specjały. Dorszy, którym miasto tyle zawdzięcza, prawie nie widać.

Czytaj więcej...
Hits: 3286
OSLO

Oslo to jedna z najmniejszych europejskich stolic – liczy ok. 600 tys. mieszkańców. Ale „małe” - znaczy „przyjazne”. Jeśli chodzi o atmosferę, bezpieczeństwo, czy łatwość poruszania się po mieście, Oslo jest idealne.

Czytaj więcej...
Hits: 3342
NORWEGIA (NARTY I NIE TYLKO)

Fani desek będą wniebowzięci. Po dniu szaleństw na snowboardzie lub na nartach, wieczorem deski śnieżne zamienia się na wodne i… surfuje po falach! Gdzie tak jest? Mało kto zgadnie, że chodzi o Norwegię.

Czytaj więcej...
Hits: 4728
NARTY W HEMSEDAL (NORWEGIA)

Norwegia - widoki jak w Alpach. Urozmaicone i oświetlone trasy. Śnieg od listopada do maja. A na dodatek można tu spotkać króla.

Czytaj więcej...
Hits: 3672
SPITSBERGEN (SVARBALD)

„Uwaga, białe niedźwiedzie!” ostrzega znak stojący na obrzeżach Longyerbyen, największej osady na Spitsbergenie. To nie żart – od tego miejsca powinno się chodzić z bronią.

Czytaj więcej...
Hits: 3869
PODRÓŻ PO NORWEGII

Trolle to poniekąd symbol Norwegii. Brzydkie, szczerbate, acz sympatyczne kreatury o  długim nosie, są dosłownie wszędzie (a już najwięcej ich w sklepach z pamiątkami). Na słynnej z ostrych zakrętów, a zarazem stromej Drodze Trolli stoją nawet znaki „Uwaga, Trolle!”. 

Czytaj więcej...
Back to top